14.11.2019
Svētku sajūtas Kārķos

Gaidot Latvijas dzimšanas dienas 101. gadadienu Kārķu pamatskolā no 11. novembra līdz 15. novembrim notiek “Patriotu nedēļa”, kuras laikā skolēniem tiek dota iespēja katru rītu  noklausīties kāda skolotāja stāstu par Latviju vai Kārķiem. Piektdien, 15. novembrī plkst. 10.00 skolēni un darbinieki pulcēsies uz Valsts svētku svinīgo brīdi, kura laikā notiks arī viktorīna par Latviju.

 

14. novembrī pirmsskolas vecuma bērni un citi interesenti aicināti tautas namā uz “lielā ekrāna” noskatīties multfilmu “Latvieši”: vienkāršā lauku būdiņā ar salmu jumtu dzīvo vienkāršais latviešu puisis ar salmu krāsas matiņiem un pelēkās nātna drēbītēs. Sēž, strinkšķina koklīti, bet tad pēkšņi viņa būdiņa nokļūst pasaules vēstures griežu epicentrā – spēj tik līdzi izlēkāt, komandām klausīt un uniformas mainīt... Unikāls pierādījums kinomākslas spēkam – ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem deviņās minūtēs asprātīgi izstāstīta pilnīgi visa Latvijas vēsture no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Spilgtas ironiskas detaļas, ikoniskas dažādu laikmetu zīmes, parādības un melodijas spēj dažās sekundēs iezīmēt veselu desmitgadi vai pat simtgadi, ar veselīgu pašironiju vērtējot latvieša spēju vai nespēju ietekmēt vēstures gaitu.

 

No 15. novembra tautas nama kamīnzālē varēs aplūkot Valkas Mākslas skolas pedagogu radošo darbu izstādi “20%”

 

Sestdien, 16. novembrī plkst.19.00 Kārķu tautas namā sāksies svētku koncerts “No zemes šīs mēs izauguši esam”, kurā piedalīsies Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā Ģilde" vīru koris "Frachori” (diriģents Andrejs Mūrnieks) un tautas nama pašdarbības kolektīvi: deju kolektīvi “Medneši”, “Lustiņdancis”, “Vēl ziedam”, ansamblis “Tik un tā”, kapela “Senās skaņās”, kā arī Valkas novada Bērnu un Jauniešu centra “Mice”  tautas deju kolektīvs “ Vendīgs”.  Ieeja uz koncertu brīva.

 

No plkst. 22.00 sāksies balle kopā ar pašmāju deju mūzikas grupu “Savējie”. Ieeja 2.00 eur.

 

Svētdien, 17. novembrī dodamies uz Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīto sarīkojumu Valkas kultūras namā, lai kopā ar citiem novada ļaudīm izjustu svētku noskaņojumu un suminātu mūsu pagasta ilggadīgu aktīvisti kultūras un sabiedrības attīstībā, farmaceiti Ilgu Vīlisteri un pārējos apbalvotos.

 

Pirmdien, 18. novembrī plkst. 14.00 Kārķu tautas namā visi aicināti uz kino – filma “Dvēseļu putenis”. Filma veidota pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem, tā ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu. Filmas garums: 2 h 3 min., līdz 12 gadu vecumam nav ieteicams skatīties. Ieeja 3.00 eur.

 

Lai gaiši un sirsnīgi Latvijas svētki!

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Pieče
Kārķu tautas nama vadītāja

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.