23.11.2017
Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija kopā ar Īrijas latviešu skolu „Jumītis” īsteno projektu „Esot dzimtenē”

No 14. līdz 19. novembrim Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija kopā ar Īrijas latviešu skolu „Jumītis” īstenoja projektu „Esot dzimtenē”. Projekta mērķis bija stiprināt latvisko identitāti un uzturēt saikni ar Latviju – esot kopā latviskā vidē, runājot latviešu valodā un kopā svinot svētkus. Projekta ietvaros deviņi Īrijā dzīvojoši latviešu bērni ieradās Valkā, kur viņus savās ģimenēs laipni uzņēma 6.a un 6.b klases skolēni un viņu vecāki.  

 

Rīta cēlienu skolēni pavadīja skolā, bet pēcpusdienās un vakaros bija ieplānotas dažādas aktivitātes ārpus skolas: Valkas novadpētniecības muzeja apmeklējums, orientēšanās pa Valku un Valgu, ekskursija uz „Pepi Rer”, iepazīšanās ar J. Cimzes Valkas mūzikas skolu, nodarbība Valkas mākslas skolā, kā arī citas aktivitātes.

 

17.novembrī pēc skolas visi projektā iesaistītie bērni kopā ar skolotājām devās uz Rūjienas senioru namu, kur norisinājās svinīgs pasākums, ko rīkoja Latvijas Institūts sadarbībā ar diasporas skoliņām. Svinīgo pasākumu atklāja prezidenta kundze Iveta Vējone, bet klausītājus priecēja īru meiteņu sagatavotās tautas dejas, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas bērnu priekšnesumi, kā arī Valmieras Drāmas teātra aktieru dziesmas. Tas bija iespaidiem bagāts notikums gan mūsu, gan īru bērniem.

 

Valsts svētkus skolēni sagaidīja Valkas kultūras namā, izbaudot svinīgo koncertu un krāšņo svētku uguņošanu vakara izskaņā. Īru skolēni bija ļoti pārsteigti, jo kaut ko tādu redzēja pirmo reizi. Īrijā salūti ir aizliegti ar likumu, bet svētkus viņi svin daudz vienkāršāk.

 

Pēdējā viesošanās dienā visi projektā iesaistītie skolēni kopā ar ģimenēm piedalījās „Neiespējamā skrējienā” un ar lepnumu uz mājām aizveda piemiņas zīmi no Valkas. Vakara izskaņā bērni vēroja „Staro Rīga” objektus un  nolika svecītes un ziedus pie Brīvības pieminekļa. Īpaši emocionāls bija atvadu brīdis, jo šīs nedēļas laikā ir izveidojusies sirsnīga draudzība. Bērni ir apņēmušies turpināt regulāri sazināties ar saviem jaunajiem draugiem un martā doties ciemos uz Īriju. Kā vienu no lielākajām vērtībām latviešu bērni min pieredzi, ko ieguva projekta laikā.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Anda Kušķe

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas

Skolotāja

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.