06.01.2016
Pasaules Sniega dienas aktivitātes arī šogad norisināsies Valkā un Ērģemē

Šā gada janvāra vidū trīs dienas no 15.-17. janvārim vairākās vietās Latvijā norisināsies ļoti daudz un dažādi “Pasaules Sniega dienai 2016” veltīti pasākumi, dodot bērniem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega.

 

Pasaules Sniega diena ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls, kas dod bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, radīt patīkamas atmiņas, kā arī iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē.

 

15.janvārī pie Ērģemes pamatskolas notiks Sniega dienai veltīts pasākums “Lieli un mazi uz sniega”, kur varēs piedalīties tādās aktivitātēs kā bumbiņas mešana mērķī, ragaviņu vilkšana un stumšana, ātrslidošanas, slēpošanas trases, tālākais nobrauciens no kalniņa, sniegavīru celšana u.c. Viss atkarīgs no laika apstākļiem.

 

Savukārt, Valkas brīvdabas estrādē ikviens tiek aicināts nodoties dažādām aktivitātēm ap un ar sniegu – garākais nobrauciens no kalna ar ragaviņām, sniega stafete, piku mešana mērķī, ragaviņu vilkšana, ziemas foto stūrītis u.c. 16. janvārī no plkst. 11:00. Pasākuma vietā būs arī ugunskurs un silta tēja tiem, kuri jutīsies nosaluši.

 

Pasaules Sniega diena ir kļuvusi jau par tradīciju, un tā norit daudzās vietās Latvijā janvāra trešajā svētdienā, bet vairākās vietās Latvijā Sniega dienas pasākumi norisināsies arī piektdien un sestdien. Pasaules sniega diena kļūst par iecienītu pasākumu, un šogad tā svinēs pusapaļo jubileju, jo tiks organizēta piekto reizi. Arī šogad kopā ar Latvijas Slēpošanas savienību, veikalu tīklu „FANS” un Latvijas Olimpisko komiteju Pasaules Sniega dienas pasākumus organizē pašvaldības. Sniega diena paliek arvien populārāka, tāpēc aug gan organizatoru, gan arī dalībnieku skaits. Šogad uz Sniega dienas pasākumiem savus pieteikumus ir atsūtījuši vairāk nekā 140 pasākumu organizatori (pērn 130), bet ziemas aktivitātes plāno piedalīties aptuveni 25 000 dalībnieku, kas ir par diviem tūkstošiem vairāk nekā 2015. gadā. Šogad “Pasaules Sniega diena 2016” pasākumi norisināsies vairāk nekā pusē Latvijas pašvaldību – sešdesmit astoņās. Pirms diviem gadiem Latvija parūpējās par lielisku sasniegumu, jo ieņēma otro vietu no ļoti daudzām valstīm.

 

Papildus informācija: www.infoski.lv

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Karole, Valkas novada domes Sporta un jaunatnes daļas vadītāja

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.