06.11.2012
Mārtiņa danču vakars

Otrdien, 13.novembrī no plkst.19.00 Valkas pilsētas kultūras namā (Emīla Dārziņa ielā 8, Valkā) būs Mārtiņa danču vakars, uz ko visus aicina kultūras nama folkloras deju kopa „Sudmaliņas”.

 

Savam prātam tīkamu deju atradīs katrs – gan kautrīgs iesācējs, gan drošs folkloras deju pārzinātājs. Uz jautru sadancošanos brīvā atmosfērā aicināti lieli un mazi. Pasākums tiek organizēts, lai iepazīstinātu ikvienu interesentu ar latviešu tautas tradicionālās kultūras vērtību – tautas dančiem. Lai kopīgā sadancošana būtu patīkama, aicinām dalībniekus ierasties labā omā, līdzi ņemot piemērotus deju apavus.

 

Mārtiņi simbolizē pāreju no rudens perioda uz ziemu. Raugoties pēc senajām latviešu tradīcijām, Mārtiņi ir laiks, kad cilvēki bija beiguši lauku darbus un varēja veltīt laiku sev un savai garīgai izaugsmei. Vēlos rudens vakaros senie latvieši pievērsās mīklu minēšanai, dažādu lietu izgatavošanai, kopīgai uzdziedāšanai vai dancošonai. „Pulkā nāc, dancot sāc! Kopsim mūsu senču tradīcijas un turēsim tās godā un cieņā!”, aicina pasākuma idejas autore, deju kopas „Sudmaliņas” vadītāja Skaidra Smeltere.

 

Papildus informācija Folkloras kopas „Sudmaliņas” vadītāja Skaidra Smeltere, 28804645

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.