09.11.2012
Kristīnes Ganiņas foto izstāde

Līdz 1.decembrim Valkas pilsētas kultūras nama mazajā zālē (Emīla Dārziņa ielā 8, Valkā) apskatāma Kristīnes Ganiņas foto izstāde.

 

Bez saviem tiešajiem darba pienākumiem Saietu namā „Lugažu muiža”, K.Ganiņa jau ilgāku laiku nopietni nodarbojas ar fotografēšu. Izstādi veido Kristīnes jaunākie foto darbi, kas nav tikai kā fotogrāfijas, bet ir uzskatāmi par dadaisma virziena meklējumiem mākslā.

 

Dadaisms ir mākslas virziens, kas radies 20.gadsimta pirmajā pusē. To raksturo nihilisms, apzināta iracionalitāte, ilūziju zaudējums, cinisms un pastāvošo mākslas principu noraidījums. Šī virziena mākslinieki vērsās pret cilvēces saprātu un līdz ar to arī pret vārdu kā šī saprāta izpausmes formu. Tāpēc izstādei nav īpaša nosaukuma, jo tas neatklātu darbu patieso vērtību.

 

Savos darbos Kristīne Ganiņa kā mākslas darba pamatu izmanto fotogrāfiju, kas atklāj momenta izjūtas. To papildina ar ornamentālo zīmējumu, kas veikts ar photoshop  programmu palīdzību. Darbu filozofiskās pārdomas ir ieprogrammētas dzejnieces Aspazijas dzejas rindas no dažādu laika posma autores darbiem, kas izlasāmas uz fotogrāfijām.

 

Izstādes kurators Aivars Ikšelis, 64722360

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.