Sākumlapa > Aktualitātes > Izmaiņas Vidzemes slimnīcas darbā

Izmaiņas Vidzemes slimnīcas darbā

28.01.2009. 702 skatījumi Nav komentāru Drukāt

Valkas slimnīcas ambulatorai nodaļai no 1.februāra noteikts nepilnais darba laiks – 4 dienu darba nedēļa.

Izmaiņas Vidzemes slimnīcas darbā

 

2009.gadam valsts apmaksātais sekundārās aprūpes pakalpojumu apjoms Vidzemes slimnīcai samazināts par 15%. Lai turpinātu ārstniecības iestādes darbu samazinātā finansējuma apstākļos, Vidzemes slimnīcā darbinieki netiks atlaisti, bet tiek samazināts pakalpojumu apjoms, noteiktas prioritātes un optimizēta darba organizācija.  

 

Prioritāte numur viens paliek neatliekamā medicīniskā palīdzība, jo valmieriešiem un daļai Valkas rajona iedzīvotāju Vidzemes slimnīca ir tuvākā ārstniecības iestāde, kur saņemt palīdzību. Reģiona līmenī slimnīca turpinās sniegt neatliekamos pakalpojumus politraumu gadījumos, insulta vienībā, nieru aizstājterapijā, jaundzimušo reanimācijā. Valsts apmaksātā finansējuma ietvaros stingri noteikts plānveida operāciju, t.sk. locītavu endoprotezēšanu, skaits, kā arī rehabilitācijas stacionāra pakalpojumi. Ievērojami samazināts darba apjoms infekcijas slimību nodaļā. Stacionārā turpmāk netiks uzņemti ādas slimību pacienti, dermatologa palīdzību viņi varēs saņemt pie ambulatorajiem speciālistiem.

 

Lielākas izmaiņas skar slimnīcas ambulatoro nodaļu. Valmierā un Valkā šai nodaļai no 1.februāra noteikts nepilnais darba laiks – 4 dienu darba nedēļa. Piektdienās nepieņems ambulatorie speciālisti, nebūs pieejami ambulatorās diagnostikas, endoskopiju kabineta un laboratorijas pakalpojumi (darbu pārtrauc laboratorija Pārgaujas aptiekā). Reģistratūrā piektdienā strādās viena darbiniece, lai apmeklētāji varētu saņemt nepieciešamo informāciju, bet pacienti, kurus izraksta no slimnīcas, – norēķināties par ārstēšanu. Piektdienās Rūjienā nebūs pieejami ambulatorie diagnostiskie izmeklējumi – laboratorija, rentgens, elektrokardiogrammas.

 

Ir mainīts arī obligātās veselības pārbaudes komisijas darba laiks Valmierā. Turpmāk speciālistu komisija būs pieejama 2 reizes nedēļā – pirmdienās (plkst.14.00 – 16.00) un otrdienās (ar garāku darba laiku – plkst.11.00 – 14.00). Pirmstermiņa komisijas darba laiks pārcelts uz otrdienu. Endoprotezēšanas konsīlijs sanāks mēneša pirmajā piektdienā.

 

Nepilnais darba laiks (ar piektdienu kā brīvdienu un attiecīgi samazinātu algu) attiecas arī uz slimnīcas administrāciju un saimniecisko dienestu Valmierā, Rūjienā, Valkā. Lai nodrošinātu dokumentu apriti, daļa administrācijas darbinieku strādās mēneša pirmajā piektdienā. Nedaudz izmainīts arī administrācijas darba laiks darba dienās: plkst.8.00 – 12.00 un plkst.13.00 – 17.00.

 

Diemžēl, šie pārkārtojumi pasliktinās medicīnisko pakalpojumu pieejamību. Taču šis solis nav slimnīcas vadības vai pašu mediķu griba, bet noteiktā taupības režīma diktēta nepieciešamība. „Mūsu potenciāls ļautu sniegt medicīniskos pakalpojumus vēl par trešdaļu vairāk. Mums ir augsti kvalificēti darbinieki, kuri vēlas strādāt. Mums ir darbam nepieciešamās iekārtas un instrumenti, piemērotas telpas. Un ir pacienti, kuriem nepieciešami mūsu pakalpojumi. Esam gatavi strādāt, taču tagad esam spiesti nestrādāt”, situāciju komentē Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa.

 

Papildus informāciju par darba laika izmaiņām un speciālistu pieņemšanas laikiem sniedz:

·      izpilddirektors ārstniecības darbā Jānis Batalauskis, tālr. 64202579

·      diagnostiskās radioloģijas nodaļas reģistratūrā Valmierā, tālr. 64202601

·      ambulatorās nodaļas reģistratūrā Valmierā, tālr. 64202603, 64202505

·      ambulatorās nodaļas reģistratūrā Valkā, tālr. 64722307

·      laboratorija Valmierā, tālr. 64202580

·      Vidzemes slimnīcas mājas lapa: www.vidzemesslimnica.lv

 

Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila, 29411814

 

Pievienot komentāru: